Jakie konto osobiste wybrać na początek ?

Pierwsze konto osobiste

Otwieramy konto w banku

Konta bankowe stały się niezbędnym narzędziem do dokonywania transakcji. Codziennie płacimy kartą w sklepie, wykonujemy przelewy lub gromadzimy pieniądze na lokatach powiązanych z kontem albo na kontach oszczędnościowych. Rachunki bankowe zapewniają sprawny i szybki przepływ gotówki. Dlatego przy wyborze pierwszego konta należy się dobrze zastanowić.

Jak pokazują statystyki przeciętny Polak rzadko zmienia wybrane raz konto natomiast podczas decyzji o wyborze nie porównuje dokładnie ofert tylko wybiera rachunek w najbliższym banku.

Warto zadać sobie trochę trudu i przeglądnąć porównania kont bankowych. Oferty są bardo zróżnicowane. Jest dużo ciekawych kont dla dzieci na kieszonkowe, darmowe konta dla studentów oraz konta dla ludzi mających regularne miesięczne wpływy w postaci pensji.

Oceniając konto warto sprawdzić czy dany bank oferuje również atrakcyjne kredyty oraz karty płatnicze na przykład z opcją dokonywania zakupów przez internet. Nie każdy może mieć bowiem kartę kredytową umożliwiającą elektroniczne transakcje. Dobrze również mieć w pobliżu domu lub sklepu dostęp do bankomatu w którym nie będą naliczane prowizje za wypłatę gotówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *